بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده

بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده

توسط admin

اطلاعات دامی | اطلاعات دامی

یکی از رایج ترین شغل ها در تمام نقاط کشور از سردترین تا گرم ترین،…

یکی از رایج ترین شغل ها در تمام نقاط کشور از سردترین تا گرم ترین، پرورش گوسفند زنده می باشد، به همین دلیل یکی از دغدغه های این افراد آگاهی یافتن از بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده چه زمانی می باشد، تا برای خرید گوسفند هزینه کمتری پرداخت نمایند و هم در زمانمناسب به خرید اقدام نمایند که این کار باعث می شود گوسفندانی پروار و با وزن مناسب و سالم را خریداری نمایند.

بهترین زمان خرید گوسفند

بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده در تابستان می باشد به دو دلیل که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

  1. خرید گوسفند زنده در تابستان بسیار مناسب است زیرا؛ تا زمان پرواربندی سیستم استخوانی شان تکامل بهتری پیدا می کند.
  2. در تابستان گوسفندان قیمت پایین تری دارند و دامداران با هزینه ای کم می تواند گله ای بزرگ تشکیل دهند.

خرید گوسفند زنده

 زمان مناسب برای خرید گوسفند زنده برای تولید پشم

افرادی که برای تولید پوست قصد خرید دام زنده از نژادوستی را دارند، بهترین زمان خرید در فصل زایمان آن ها می باشد به چند دلیل که در ادامه می گوییم با ما همراه باشید:

  1. برای تولید پوست باید بره از مراکز همین نژاد خریداری بشه
  2. بعد از یک هفتگی باشد و از نژاد پر پشم باشد

بهترین زمان برای خرید گوسفند نر یا قوچ، دو ماه پیش از فصل جفتگیری می باشد.

زمان مناسب خرید دام زنده برای پرواربندی

از مسائل بسیار مهم برای دامداران خرید دام با قیمت پایین می باشد، چنانچه هدف از پرورش گوسفند زنده  فروش شیر و فراورده های آن باشد بهترین زمان برای خرید فصل شیر دهی  است.

دامدارانی که قصد پرواربندی و تولید گوشت دارند بهتر است در اوایل تابستان اقدام به خرید بره های شیری از نژاد گوشتی کنند، تا بتوانند در طول سال دو دوره بره پرواری به فروش برسانند.

مکان های عرضه دام در روستاها و مراکز مناسب فروش بره ها و گوسفندان که مورد تایید دامپزشکی می باشند بهترین محل ها برای خرید گوسفند زنده بسیار است؛ زیرا در این مکان ها به دلیل وجود تعداد زیاد بره و گوسفند از نژادهای مختلف، انتخاب دام مناسب به تعداد زیاد کار آسانی است.

چنانچه قصد تشکیل گله را داریدباید دام هایی با سن بین 13 تا 18 ماهه را در نظر بگیرید با این حال بیشتر دامداران خرید گوسفندانی با سن یک سال را انتخاب می کنند ولی این گوسفندان به دلیل اینکه هنوز تجربه ای برای زایمان نداشته اند نمیتوانید خصوصیات آن ها را به خوبی و کامل بفهمید.

خرید گوسفند زنده

بهترین مرکز خرید دام زنده

مجموعه لایوشیپ پاک از معتبر ترین  مراکز عرضه دام و گوسفند زنده از نژادهای مختلف می باشد که اقدام به فروش دام های پروار و مورد تایید دامپزشکی نموده است. جهت خرید می توانید با شماره 09123976147 تماس بگیرید تا پاسخ گوی تمام سوالات شما عزیزان باشیم.

 

 

ارسال دیدگاه