5 نژاد برتر بز در ایران|لایوشیپ پاک

5 نژاد برتر بز در ایران|لایوشیپ پاک

توسط admin | 1 تیر 1399

اطلاعات دامی

در این مطلب سعی داریم به طور کامل درباره انواع نژاد بز در ایران صحبت…

در این مطلب سعی داریم به طور کامل درباره انواع نژاد بز در ایران صحبت کنیم و به برخی از سوالات در این زمینه پاسخ دهیم، و در ادامه درباره قیمت گوسفند زنده و دام صحبت کنیم، پیشنهاد میکنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا به صورت کامل درباره انواع مختلف این نژادها اطلاعات کاملی را بدست بیاورید.

یکی دیگر از مهم ترین منابع که انسان به وسیله آن نیاز های خود به گوشت و لبنیات را تامین می کند بز می باشد. بز و گوسفند  دارای شباهت های زیادی می باشند اما در کنار آن تفاوت هایی نیز دارند که باعث تمایز آن ها می شود.  ما در اینجا سعی داریم که به معرفی انواع بزهای جهان بپردازیم و ویژگی های آن ها را بررسی کنیم.

انواع نژاد بز در ایران

در ادامه ما لیست انواع نژاد بزهای ایرانی و همچنین بز نژاد خارجی را به همراه جزئیات جامع و کامل را ارائه نمودیم که می توانید مشاهده کنید و در صورت داشتن سوالات دیگر در این زمینه با ما در میان بگذارید.

بزهای نژاد توگنبرگ

یکی دیگر از بزهای شیرده پر بازده بزهای توگنبرگ است، البته این بزها در مقایسه با بزهای سانن دارای مقدار شیر کمتری هستند. محل تولد این بزها در سوئیس می باشد و معمولا دارای بدنی قهوه ای رنگ هستند که در قسمت دم رنگ آن ها کمرنگ تر می شود. بزهای توگنبرگ در مقایسه با بزهای سانن کوچکتر هستند و بعضی از آن ها دارای پشم های بلندی می باشند.

بزهای نژاد آنقولونوبیان

یکی از بهترین بزهای نژاد بز ایان و گوشتی بزهای آنقولونوبیان می باشند که به صورت اصلاح نژاد و ترکیب سه نژاد انگلیس، مصر و هند به وجود آمده اند. این بزها از نظر وزن گیری بسیار عالی هستند و ظرف مدت زمان کوتاهی وزن آن ها به مقدار قابل توجهی افزایش می باد به طوری که نوع نر این بزها دارای ۱۰۰ کیلوگرم وزن و نوع ماده آنها دارای ۷۵کیلو گرم می باشد.

بزهای نژاد سانن

زیستگاه اصلی بزهای سانن کشور سوئیس است. این بزها دارای پوستی سفید رنگ می باشند و بعضی از آنها دارای لکه های قهوه ای نیز دارند. برخی از این بزها نیز دارای لکه های سیاهی بر روی گوش و پستان خود هستند. از دیگر ویژگی های این بزها به مقاومت آن ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و باروری عالی می توانیم اشاره کنیم به طوری که این بزها سالانه بارور می شوند و معمولا هر باروری آن ها دو قلو می باشند.

بزهای نژاد بارباری

بزهای این نژاد کاملا مشابه نژاد بزهای ایرانی می باشند و جز بزهای شیری محسوب می شوند. این بزها در کشور پاکستان و هند تولید می شوند و از نظر قدرت باروری بسیار عالی می باشند زیرا چندین بار در طول سال و هر بار چند قلو به دنیا می آورند.

بزهای نژاد کشمیری

یکی از برترین نژادهای بزهای کرکی بزهای کشمیری هستند که در ایران بسیاری از افراد این نژاد را پرورش می دهند و به سبب کرک با کیفیت و مناسبی که دارند می توانند در تولید کرک مناسب باشند. بهترین منطقه برای پرورش این بزها مناطق کوهستانی است.

سخن پایانی

در این مطلب درباره 5 نژاد برتر بز در ایران یعنی

  • بزهای نژاد توگنبرگ
  • بزهای نژاد کشمیری
  • بزهای نژاد بارباری
  • بزهای نژاد سانن
  • بزهای نژاد توگنبرگ

صحبت کردیم چنانچه سوالاتی دیگری در مورد این نژادها دارید می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با ما در تماس باشید و بسیار سریع پاسخ خود را دریافت نمایید و همچنین با تماس می توانید از قیمت گوسفند زنده نیز مطلع شوید. شما همچنین می توانید در قسمت نظرات سوال خود را پرسیده و پاسخ خود را دریافت نمایید.

منبع:قیمت گوسفند زنده

 

ارسال دیدگاه