رد کردن لینک ها

بهترین نژادهای گوسفندان ایرانی

دام ها دارای نژادهای مختلفی می باشند که بر اساس زیست بوم در مناطق مختلفی پرورش داده می شوند، گوسفندان با نژادهای مختلف دارای مشخصات متفاوتی هستند که در ادامه به این مشخصات خواهیم پرداخت. یکی از مهمترین کسب و کار ها نگهداری از دام زنده به صورت گله ای که به نام دامپروری با روش ها و تکنیک های سنتی و صنعتی شناخته می شوند. در صورتی که شما علاقمند به دامداری و دامپروری می باشید باید با نژادهای مختلف گوسفندان ایرانی آشنا شوید و همچنین هدف خود را مشخص نمایید، تا بتوانید به صورت کاملا حرفه ای در شغل مورد نظر پیشرفت داشته باشید.

نژادهای گوسفندان ایرانی

نژاد گوسفندان ایرانی شامل؛ گوسفندان افشاری، نژاد بهمنی، نژاد سنگسری، نژاد مغانی، نژاد کردی، نژاد قره گل، نژاد شال، نژاد بلوچی، نژاد مهربان و … که هر کدام در دسته خاصی که در زیر اشاره کردیم قرار گرفته اند.

  • گوسفندان گوشتی
  • گوسفندان پشمی
  • گوسفندان شیری
  • گوسفندان پوستی

از بهترین نژادهای گوسفند ایرانی که دارای سود و بازدهی بسیار خوبی می باشد، گوسفندان نژاد گوشتی هستند که برای مصارف روزمره گوشتی نگهداری و پرورش می یابند.

نژاد گوسفندان گوشتی در ایران

گوسفندانی که در ایران به عنوان نژاد گوشتی شناخته می شوند و از آنها جهت مصارف گوشتی، نگهداری و پرورش داده می شود عبارتند از:

  • گوسفند نژاد افشاری
  • گوسفندان نژاد لری
  • گوسفند نژاد مهربانی
  • گوسفندان نژاد شال

نژادهای بالا جزو نژادهای گوشتی هستند و اگر شما نیز به دنبال نژاد گوشتی برای دامپروری و یا قربانی هستید می توانید یکی از نژادهای بالا را که گوشتی هستند انتخاب کنید. تمام این نژادها در یزرگترین مرکز عرضه دام زنده در تهران یعنی لایو شیب وجد دارد و شما می توانید با قیمت بسیار مناسب اقدام به خرید گوسفند زنده نمایید.

نژاد گوسفند

بهترین نژاد گوسفند پشمی در ایران

در کنار نژاد گوشتی که در ایران وجود دارند نزادی به نام نژاد پشمی وجود دارند که در دسته گوسفندان پشمی قرار دارند، که از پشم آنها برای مصارفی همچون تولید کیف، کفش، البسه، تولید خامه برای فرش بافی و مواردی از این قبیل مورد استفادعه قرار می گیرد. نا گفته نماند یکی از محصولات صادارتی به سایر کشورها پشم گوسفندان است.

پرورش گوسفندان ایرانی

امروزه پرورش و نگهداری دام گوسفند زنده در نژادهای مختلف به یکی از مشاغل اصلی روستا نشینان و عشایرین میباشد و نگهداری به صورت صنعتی در برخی از شهر ها و استان ها نیز انجام میشود. شما اگر به نبال این هستید که شغل دامپروری را دنبال نمایید، ابتدا هدف خود را تعیین نمایید و در نهایت یکی از نژاد های مختلف را پرورش دهید. همچنین شما می توانید از چندین نژاد به صورت همزمان نگهداری کنید که هدف از این کار تولید چند نوع محصول می باشد.

خرید گوسفند زنده

چنانچه قصد خرید گوسفند زنده در انواع نژاد ها را دارید و به دنبال یک مرکز معتبر جهت خرید خود هستند لایو شیپ در خدمت شما مشتریان عزیز در تهران و همچنین سایر استانها می باشد و شما می توانید فقط با یک تماس ساده با بخش فروش ما در ارتباط باشید و پس از دریافت راهنمایی ها و همچنین قیمت روز گوسفنده زنده در انواع نژاد ها سفارش خود را ثبت کنید ما آماده دریافت هرگونه سفارشات تکی و عمده جهت زبح و قربانی از جانب شما مشتریان عزیز می باشیم.

منبع: قیمت گوسفند زنده

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه