گوسفند نژاد سافولک|لایوشیپ پاک

گوسفند نژاد سافولک|لایوشیپ پاک

توسط admin | 7 تیر 1399

اطلاعات دامی

گوسفندهای نژاد سافولک یکی از بهترین گوسفندهای زنده می باشد که به سبب ویژگی های…

گوسفندهای نژاد سافولک یکی از بهترین گوسفندهای زنده می باشد که به سبب ویژگی های خاصی که دارد نسبت به بقیه نژاد ها پر طرفدار می باشد و قیمت این کوسفند زنده بسیار مناسب است. با ما همراه باشید که در ادامه بیشتر به معرفی گوسفند نژاد سافولک بپردازیم.

گوسفندهای سافولک

این گوسفند ها به واسطه اصلاح نژاد دو گوسفند دیگر تولید شده اند و دارای جثه درشتی می باشند. بازدهی بسیار بالا در کنار سود آوری مناسبی که گوسفند سافولک  دارند موجب شده است که دامداران زیادی این نژاد گوسفند ها را پرورش دهند.

زیستگاه اصلی این گوسفندها کشورهای  فرانسه و انگلیس است که دارای بهترین شرایط برای تولید گوسفند های اصلاح نژادی می باشند. گوسفند سافولک از جفت گیری گوسفند های Norfolk  و south down به وجود آمده اند.

ویژگی های پرورش گوسفند سافولک

با توجه به آنکه نژاد گوسفند سافولک به گونه ای است که در مدت بسیار کوتاهی وزن زیادی پیدا می کنند و استعداد بسیار خوبی در این زمینه دارند می توانند گزینه بسیار مناسبی برای پرورش باشند. همچنین کیفیت پشم بسیار بالا و حجم قابل توجه شیر دهی گوسفندان   سافولک موجب شده است که دامداران زیادی به پرورش این گوسفند ها روی آورند.

وزن گوسفندهای سافولک

گوسفندهای سافولک بالغ روزانه حدود ۴۰۰ گرم افزایش وزن دارند که برای یک گوسفند بسیار مناسب می باشد. این گوسفند ها در زمانی  که از شیر گرفته می شوند دارای وزنی حدود ۳۲ کیلو گرم برای ماده و ۳۵ کیلوگرم برای نوع نر می باشند.

خرید گوسفندهای نژاد سافولک

گوسفند نژاد سافولک به علت داشتن ویژگی هایی مانند وزن بسیار بالا، زاد و ولد بسیار خوب، حجم شیر دهی عالی، مقاوم بودن در برابر بیماری ها سبب شده است که دامداران زیادی به پرورش و خرید و فروش این گوسفند ها روی آورند و از این طریق سود بسیاری را کسب نمایند.

 

پرورش و تولید گوسفندهای سافولک در ایران

گوسفند های سافولک به جهت مقاومت بسیار بالایی که در برابر تغییرات آب و هوایی دارند می توانند در هر زیست بومی به زندگی خود  ادامه دهند. همین مسئله باعث شده است که پرورش آن در ایران نیز  رواج یابد و مدتی است که  شاهد گسترش پرورش این گوسفندان هستیم . گوسفندان  سافولک با داشتن حجم گوشت بسیار بالا،شیر دهی عالی و پشم با کیفیت یکی از بهترین گوسفندان برای پرورش هستند.

میش نژاد سافولک

میش های این نژاد به سبب قابلیت تولید بره های بسیار مرغوبی که دارند در مقایسه با سایر میش ها بسیار مناسب تر هستند.  وجود چنین ویژگی هایی باعث شده است که  مبادله این میش ها با قیمت بسیار بالایی صورت گیرد البته قیمت بالای آن ها در مقایسه با مزیت هایی که دارند چندان به چشم نخواهند آمد.

سخن پایانی

چنانچه شما می خواهید از قیمت گوسفند زنده بخصوص نژاد سافولک مطلع شوید می توانید به راحتی با ما تماس بگیرید و دام مورد نیاز خود را بعد از کسب اطلاعات کامل سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

منبع: قیمت گوسفند زنده

ارسال دیدگاه