معرفی نژاد گوسفند رومانف|لایوشیپ پاک

توسط admin | 4 تیر 1399

معرفی نژاد

گوسفند زنده رومانف گوسفند اصیل روسی است. اصلیت این نژاد در واقع به منطقه ورشو…

گوسفند زنده رومانف گوسفند اصیل روسی است. اصلیت این نژاد در واقع به منطقه ورشو والگا (شمال غربی مسکو) در روسیه برمی‌گردد. نام این نژاد از شهر رومانف گرفته شده است، این حیوانات ابتدا در قرن هجدهم خارج از روسیه دیدند. به زودی پس از آن، آن‌ها به آلمان و سپس به فرانسه وارد شدند.

دولت کانادا در سال 1980، 4 قوچ و 14 میش را خرید و پنج سال بعد آن‌ها را قرنطینه کرد بعضی از حیوانات پس از آزمایش به ایالات متحده آورده شدند. در حال حاضر گوسفند رومانوف در سراسر جهان توزیع شده است. امروزه این نژاد عمدتا برای تولید گوشت پرورش داده می‌شود.

مشخصات ظاهری گوسفند رومانف

گوسفند رومانف نژادی متوسط و بزرگ است. این گوسفند یکی از نژادهای گوسفند کوتاه اروپایی شمال اروپا می باشد. وقتی که آن‌ها متولد می‌شوند، این حیوانات معمولا رنگ سیاه خالص دارند. اما رنگ بدن آن‌ها به سرعت به خاکستری تغییر می‌کند، میانگین وزن گوسفند زنده سالم بین 55 و 80 کیلوگرم است. و متوسط وزن بره بالغ 40 تا 50 کیلوگرم است.

گوسفند رومانف

گوسفندان رومانف حیوانات بسیار سخت و قوی هستند. آن‌ها به آب و هوای سرد و تغذیه محلی عادت کرده‌اند و بسیار سریعتر رشد می‌کنند و تا 3-4 ماهگی به بلوغ می‌رسند.
گوسفندان رومانف می‌توانند در هر زمان از سال تولید مثل کنند، میش‌ها رومانف می‌توانند 4 الی 5 قلوزا باشند برخلاف بقیه نژادها که معمولا یک الی دو بره به دنیا می‌آورند. گوسفندان رومانف اغلب با محبوب ترین نژادها برای تولید بره

این نژاد در حال حاضر عمدتا برای تولید گوشت تولید می‌شود، اما برای تولید پشم هم بسیار خوب است. پشم گوسفند رومانف بسیار قوی و مجرب است. پشم آن‌ها دو برابر با قطر متوسط فیبرهای پشم از 20.9 میکرومتر و 71.9 میکرومتر از موهای خارجی است. وزن متوسط پشم گوسفند چرب حدود 4.5 کیلوگرم است. با این حال، مشخصات کامل نژاد گوسفند رومانوف را در نمودار زیر بررسی کنید.

اسم نژاد                                                             رومانف

نوع نژاد گوسفند رومانف                                          گوشتی

سایز نژاد گوسفند رومانف                                       متوسط و بزرگ

وزن گوسفند رومانف                                              وزن قوچ 55 تا 80 کیلوگرم و وزن ماده از 40 تا 50 کیلوگرم متفاوت است.

نوع آب و هوای مناسب                                          تمامی آب و هوا ها

رنگ گوسفند رومانف                                              مشکی و خاکستری

میزان نژاد گوسفند رومانف                                        به تعداد معمول

اصلیت نژاد گوسفند رومانف                                       روسیه

فروش گوسفند زنده یکی از روش‌های به درآمد رسیدن دامداران است حال اگر نوع نژاد گوسفند پرروش یافته معروف و خوب باشد به مراتب سود بیشتر خواهد داشت.

محققان به علت افزایش تعداد بره در نژاد رومانف طی تحقیقاتی که انجام داده‌اند متوجه شده‌اند پیوند ژنتیکی بین این نژاد و نژاد سنگسر باعث سه زایمان در دو سال به جای یک زایمان در هر سال می‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب درباره گوسفند زنده رومانف به طور کامل صحبت کردیم، چنانچه سوالاتی در این زمینه دارید می توانید با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید و یا با شماره های ثبت در سایت به راحتی با ما تماس گرفته و سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید و خیلی سریع پاسخ خود را دریافت نمایید.

منبع: قیمت گوسفند زنده

 

ارسال دیدگاه