معرفی نژاد گوسفند مغان|لایوشیپ پاک

معرفی نژاد گوسفند مغان|لایوشیپ پاک

توسط admin | 21 مرداد 1399

اطلاعات دامی

نژاد گوسفند مغانی یکی از مهمترین نژادهای گوسفند در میان گوسفندان بومی ایران است، نژادی…

نژاد گوسفند مغانی یکی از مهمترین نژادهای گوسفند در میان گوسفندان بومی ایران است، نژادی است که دنباله چربی دارد و در میان گوسفندان گوشتی طبقه‌بندی شده است و  به تحمل و توانایی تولید بره‌های سنگین شناخته شده است. مکان اصلی برای پرورش نژاد مغانی دشت مغان در استان اردبیل است. این منطقه دارای هوای نیمه گرمسیری با تابستان‌های گرم و تقریبا خشک است. فروش گوسفند زنده مغانی در کشور به راحتی رخ می‌دهد.

مشخصات ظاهری گوسفند مغان:

گوسفندان این نژاد  اغلب به رنگ سفید شكری، نخدی و قهوه‌ای روشن به نظر می‌آیند.

گردن این نژاد با رشد سریع و عضلانی صاف و عریض به همراه است،دارای عضلات پشت مستقیم و شانه‌ها با رشد متوسط، ران عضلانی است بقیه اعضا نسبت ‌به جثه دام كوچك‌تر هستند، با این وجود ظریف و مقاوم می‌باشند.

 

به طور رایج دامداران رنگ زرد و سفید این نژاد را بیشتر می‌پسندند بره‌های این نژاد به هنگام تولد تا چند ماهگی قهوه‌ای مایل به سرخ بوده و بعد از بزرگتر شدن به رنگ سفید در می‌آیند.

 

تولید پشم از گوسفند مغانی:

تولید گوشت در این نژاد هدف اصلی پرورش است ولی میزان تولید پشم از گوسفند مغانی نیز می‌تواند به عنوان یک هدف ثانویه جهت کسب درآمد بیشتر مدنظر قرار گیرد. پشم به دست آمده از گوسفندان مغانی از دسته پشم‌های ضخیم بوده و بیشترین کاربرد آن در صنایع قالیبافی است.

نرخ خرید این نژاد برحسب کیلو و باتوجه به فصل خرید و فروش متفاوت است برای نرخ فروش روز گوسفند مغان مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی نژاد گوسفند مغان پرداخته ایم،پنانچه در این زمینه سوالاتی دارید میتوانید در قسمت نطرات باما درمیان بگذارید و یا با شماره های صبت شده در سایت با کارشناسان ما صحبت کرده و تمام سوالات خود را بپرسید و خیلی سریع پاسخ آن را دریافت نمایید.

منیع:قیمت گوسفند زنده

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه