رد کردن لینک ها

معرفی نژاد گوسفند مغان

گوسفند مغان

Moghani sheep

نژاد گوسفند مغانی یکی از مهمترین نژادهای گوسفند در میان گوسفندان بومی ایران است، نژادی است که دنباله چربی دارد و در میان گوسفندان گوشتی طبقه‌بندی شده است و  به تحمل و توانایی تولید بره‌های سنگین شناخته شده است. مکان اصلی برای پرورش نژاد مغانی دشت مغان در استان اردبیل است. این منطقه دارای هوای نیمه گرمسیری با تابستان‌های گرم و تقریبا خشک است. فروش گوسفند زنده مغانی در کشور به راحتی رخ می‌دهد.

مشخصات ظاهری گوسفند مغان:

گوسفندان این نژاد  اغلب به رنگ سفید شكری، نخدی و قهوه‌ای روشن به نظر می‌آیند.

گردن این نژاد با رشد سریع و عضلانی صاف و عریض به همراه است،دارای عضلات پشت مستقیم و شانه‌ها با رشد متوسط، ران عضلانی است بقیه اعضا نسبت ‌به جثه دام كوچك‌تر هستند، با این وجود ظریف و مقاوم می‌باشند.

گوسفند مغان

به طور رایج دامداران رنگ زرد و سفید این نژاد را بیشتر می‌پسندند بره‌های این نژاد به هنگام تولد تا چند ماهگی قهوه‌ای مایل به سرخ بوده و بعد از بزرگتر شدن به رنگ سفید در می‌آیند.

مشخصات گوسفند مغانی

تولید پشم از گوسفند مغانی:

تولید گوشت در این نژاد هدف اصلی پرورش است ولی میزان تولید پشم از گوسفند مغانی نیز می‌تواند به عنوان یک هدف ثانویه جهت کسب درآمد بیشتر مدنظر قرار گیرد. پشم به دست آمده از گوسفندان مغانی از دسته پشم‌های ضخیم بوده و بیشترین کاربرد آن در صنایع قالیبافی است.

نرخ خرید این نژاد برحسب کیلو و باتوجه به فصل خرید و فروش متفاوت است برای نرخ فروش روز گوسفند مغان مراجعه کنید.

 

 

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه