اجزای بدن گوسفند زنده|لایوشیپ پاک

اجزای بدن گوسفند زنده|لایوشیپ پاک

توسط admin | 24 تیر 1399

اطلاعات دامی

گوسفند زنده از دسته حیوانات پستاندار و نشخوار کننده می باشد که دارای نژادهای مختلفی…

گوسفند زنده از دسته حیوانات پستاندار و نشخوار کننده می باشد که دارای نژادهای مختلفی درجهان است. گوسفند جزو مفیدترین حیوانات اهلی هستند که در طول قرن ها، انسان از این حیوان برای شیر، گوشت، و پشم استفاده میکند.

چنانچه شما درک صحیحی از اجزا بدن گوسفند داشته باشید و وظایف و فواید هر یک را بدانید باعث افزایش بهره وری و پرورش بهتر این حیوانات خواهد شد. در این مقاله از لایوشیپ پاک قصد معرفی اجزای بدن گوسفند را داریم با ما همراه باشید.

سیستم اسکلتی بدن گوسفند

سیستم اسکلتی،از سیستم هایی است که بدن حیوانات را تشکیل می دهد و بسیار مهم می باشد، زیرا اسکلت و استخوان بندی سبب تحمل وزن سایر قسمت های بدن می شود. اسکلت بدن گوسفندان شامل استخوان ها، عضلات ،مفاصل ، رباط ها و غضروف می شود که از مهم ترین قسمت های بدن این حیوانات می باشد.

دستگاه گوارش گوسفندان

از آنجایی که گوسفند جزو حیوانات نشخوار کننده قرار دارد لازم است توضیحی در مورد نشخوار کردن بدهیم. نشخوارکنندگی روشی از گوارش است که در جاندارانی مانند گاو و گوسفند دیده می شود و این جانوران به سرعت غذا می خورند و زمانی که سیر شدند در یک فرصت مناسب، غذا را به روش نشخوار مجددا وارد دهان کرده و شروع به جویدن وهضم آن می نمایند.

اجزای سیستم گوارشی نشخوارکنندگان :

دهان: ذرات غذا به وسیله جویدن در دهان خرد شده و بزاق دهان به آن اضافه میشود.

مری: یک لوله ساده و عضلانی بین دهان و معده است.

معده: در معده هضم به وسیله آنزیم ها صورت می گیرد و مواد غذایی به شکل مایع تبدیل میشود و از مهمترین اجزا بدن گوسفندان می باشد.

روده کوچک: روده کوچک محل انجام مراحل آخر هضم می باشد و تقریبا تمام مواد مغذی جذب می شوند

روده بزرگ: در روده بزرگ آب جذب میشود ، تخمیر باکتری ها صورت می گیرد و مدفوع تشکیل میشود.

نکته جالبی که در مورد گوسفندان وجود دارد این است که این حیوانات به دلیل داشتن مردمک چشم افقی شکل می توانند دید پانوراما داشته باشند. این ویژگی باعث می شود تا گوسفند به راحتی بتواند اطراف خود را مشاهده کرده و از دست شکارچیان فرار نمایند.

سیستم تنفسی گوسفند:

گوسفندان و سایر دام ها از طریق سیستم تنفسی خود اکسیژن را جذب و دی اکسیدکربن را دفع می کنند و شامل ریه ها ، سوراخ های بینی ، حلقوم می شود.

اجزا بدن گوسفند زنده

سیستم عضلات گوسفندان:

گوسفندان در ناحیه سر و فک خود عضلات قوی دارند که به آنها اجازه می دهد راحت تر و سریعتر غذا بخورند و بچرند.

سخن پایانی

در این مطلب از لایوشیپ درباره اجزای بدن گوسفند زنده صحبت کردیم؛ چنانچه در این زمینه و یا اطلاع پیدا کردن از قیمت گوسفند سوالاتی دارید می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با ما در تماس باشید.

منبع: قیمت گوسفند زنده

 

ارسال دیدگاه