گوشت گوسفندی چیست – لایوشیپ پاک

گوشت گوسفندی چیست – لایوشیپ پاک

توسط admin | 14 مرداد 1399

اطلاعات دامی

یکی از بهترن گوشت ها، گوشت گوسفندی می باشد که در غذای تمامی ایرانیان استفاده…

یکی از بهترن گوشت ها، گوشت گوسفندی می باشد که در غذای تمامی ایرانیان استفاده می شود. گوشت گوسفندی دارای امگا 3 و پروتئین بالایی می باشد. به همین دلیل انتخاب گوشت گوسفندی سالم از مهمترین کارها می باشد، در این مطلب سعی داریم انواع گوشت گوسفندی، مضرات و مزایای آن صحبت نماییم.

انتخاب گوشت گوسفندی مناسب برای غذا

به صورت کلی 3 نوع گوشت گوسفندی وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم:

1- گوشتی که از گوسفند هاگست بدست آمده باشد: گوشتی که گوسفند آن تنها 2 دندان دائمی داشته باشد.
2- گوشتی که از کشتار بره (کمتر از 12 ماه سن) بدست آمده باشد: این گوسفند بدون دندان است و از گوشت های دیگر تردتر و رنگ آن صورتی مایل به قرمز است.
3- گوشتی که از قوچ و میش گرفته شده باشد: گوشتی که گوسفند آن بیشتر از 2 دندان دائمی داشته باشد.

گوشت گوسفندی: شانه

 

قسمت پایینی بدن گوسفند را شانه گوسفند گویند، اگر شما به دنبال جایگزین ران می باشید شانه قسمت جایگزین بسیار مناسبی می باشد. از قسمت شانه در خورشت ها و کباب های بسیاری استفاده می شود. شما می توانید برای تهیه کردن غذای آبدار از گوشت شانه گوسفند برا استفاده نمایید، و آن را با سبزیجات و سیر کباب نمایید، و یا می توانید سیب زمینی هایی را برش بدهید و بر روی گوشت بره گذاشته و سپس گوشت را بر روس آتاش بگذاری که با این کار سیب زمینی ها نیز طعم گوشت کبابی خواهند گرفت.

گردن و سینه گوسفند

شما می توانید برای خورشت خود از گوشت سینه بره استفاده نمایید، اگر شما می خواهید فیله درست نمایید از گوشت قسمت گردن گوسفند استفاده نمایید، گوشت قسمت گردن از سینه گرانتر می باشد.

دنبالچه گوسفند

اگر شما میخواهید کباب لذیذی داشته باشید بهترین قسمت دنبالچه می باشد، که این از سایر قسمت ها گوشت گوسفندی گرانتر می باشد ولی ارزش بالاتری دارد.

 

ارزش غذایی گوشت گوسفند

گوشت گوسفندی از نظر علمی دارای مواد معدنی همانند آهن، کلسیم، منیزیم، روی، سلنیوم، مس و پتاسیم می باشد. گوشت بره دارای چربی های اشباع شده و چربی های غیر اشباع می باشد.

خوبی های مصرف گوشت گوسفند

 

گوشت بره باعث بهبود سلامت استخوان، بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از نقایص زایمان خواهد شد. علاوه بر این موارد گوشت گوسفندی فواید دیگری نیز دارد مانند جلوگیری از کم خونی و افزایش توده عضلانی که با مصرف آن این خواص به بدن خواهد رسید.
پیشگیری از سرطان: لینولئیک اسیدی که در گوشت بره (گوسفندی) وجود دارد در مطالعاتی که در مورد سرطان سینه انجام شده با مبارزه با این نوع سرطان ارتباط مستقیمی دارد.

منبع: قیمت گوسفند زنده

ارسال دیدگاه