رد کردن لینک ها

نحوه صحیح تزریق در دام زنده|لایوشیپ پاک

تزریق دارو به دام زنده از روش های بسیار موثری می باشد که می توان با آن دام را مداوا و درمان کرد. البته لازم به ذکر است که تزریق فقط برای تزریق دارو به کار نمی رود در بعضی از موارد هم برای واکسیناسیون دام استفاده خواهد شد.

هنگامی که می خواهید تزریق را انجام دهید این نکته را حتما در نظر داشته باشید که دام دچار آسیب نشود، و همچنین باید دقت نمایید که تزریق برای دام دارای روش های مختلفی می باشد که بسته به نوع دارو باید تزریق مناسب آن را انتخاب و تزریق کنید. در این مطلب از لایوشیپ به نحوه صحیح تزریق در دام زنده خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

نحوه صحیح تزریق در دام زنده

روش های صحیح تزریق در دام زنده

  • روش اول: تزریق زیر پوستی انجام می شود.
  • روش دوم: تزریق داخل رگ های دام صورت می گیرد.
  • روش سوم: تزریق عضلانی انجام می شود.

عوارض تزریق دام زنده

تزریق بر روی دام زنده اگر چه با هدف سلامتی دام انجام می شود اما عوارضی هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره ای می نماییم:

اسکار بافتی یکی از شایع ترین این عوارض است. تزریق می تواند برای دام درد بسیار به همراه داشته باشد و سبب ایجاد آبسه شود. لازم به ذکر است که عوارض گفته شده در صورتی که تزریق غیر اصولی و نادرست صورت گیرد وجود خواهند داشت.

نکات مهم در هنگام تزریق به دام

برای آن که دام در هنگام تزریق درد کم تری تحمل کند می توان از سوزن هایی با قطر کم استفاده کرد. البته به این نکته توجه ویژه داشته باشید که قطر سوزن متناسب با نوع دارو، نوع دام و همین طور محلی که تزریق انجام می شود تغییر می کند. طول سوزن هر چه کوتاه تر باشد آسیب کمتری به بافت دام وارد خواهد شد.

به این نکته توجه کنید که سوزن تزریق دامی را به هیچ عنوان برای دام دیگری استفاده ننمایید و حتما از سوزن های یک بار مصرف استفاده کنید. اما در زمانی که می خواهید داروهایی که خاصیت ضد انگلی دارند را به دام تزریق کنید نیاز نیست سوزن را برای هر دام عوض کنید و آن را هر 10 بار یک بار تعویض کنید کافی است.

تزریق در دام زنده

نکات مهم در هنگام واکسیناسیون و خرید دارو برای دام

به این نکته توجه کنید که مشخصات هر دارو بر روی آن نوشته شده است و برای فهمیدن آن کافی است نوشته های دارو را با دقت مطالعه نمایید، اسم وغلظت دارو از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه نمود، چگونگی استفاده از دارو هم می توان از نوشته های روی دارو فهمید، عوارض و خطرات ناشی از مصرف آن هم ذکر می شود.

داروهایی که برای دام استفاده می شوند گاهی این محدودیت را دارند که تا مدت زمانی خاص نمی شود از گوشت یا شیر آن ها استفاده کرد زیرا ممکن است انتقال دهنده بیماری خاصی باشد. در مواردی هم نباید از داروی خاصی استفاده شود که این موضوع هم بر روی دارو ذکر شده است. تاریخ انقضای دارو هم از مواردی است که حتما بر روی آن نوشته شده باشد.

سخن پایانی

در این مطلب از لایوشیپ به صورت کامل درباره نحوه صحیح تزریق در دام و گوسفند زنده صحبت کردیم، چنانچه در این زمنیه سوالاتی دارید می توانید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با ما تماس بگیرید و یا در قسمت نظرات سوال خود را بپرسید.

منبع: گوسفند زنده

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه