رد کردن لینک ها

راه تشخیص گوسفند سالم|لایوشیپ پاک

در این مطلب از لایوشیپ پاک قصد آشنا کردن شما با راه های تشخیص گوسفند زنده سالم را داریم، برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه باشید.

ظاهر گوسفند سالم

در واقع مشاهده ظاهری سریعترین و آسان ترین راه پی بردن به سلامت گوسفند می باشد، برای تشخیص چاقی یا لاغری با لمس کردن مهره های پشت گوسفند زنده می توان به درصد گوشت و چاق و لاغر بودن گوسفند پی  ببرید.

سپس به قسمت دهان و بینی گوسفند را بررسی نمایید و اگر آبریزش یا ترشحات چرکی دیده شود، می توان به نارسایی ریه گوسفند پی ببرید.

برای اینکه از سلامت کبد گوسفند مطمئن شویم با کشیدن پشم گوسفند آزمایش ساده ای را انجام می دهیم که اگر پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشان از نارسایی کبد گوسفند می باشد.

تشخیص سالم بودن گوسفند پس از کشتار

یکی دبگر از راه های تشخیص، جگر سالم گوسفند زنده پس از مرگ می باشد. گوسفند باید جگری صاف داشته و با برش جگر گوسفند رنگ جگری آن کاملا مشخص باشد.

تشخیص گوسفند سالم

درون جگر گوسفند دو رگ وجود دارد که بعد از برش نباید انگل درون آن دیده شود. ممکن است در برخی موارد بعد از ذبح گوساله یا گاو آهنربایی از درون احشام حیوان یافت می‎شود.

این آهنربا برای جمع کردن فلزات خورده شده توسط حیوان در ۳ ماهگی گوساله به حیوان خورانده می شود تا از یک بیماری دامی جلوگیری شود و جای نگرانی وجود ندارد.

سایر علائم سالم بودن گوسفند زنده

در گوسفند های سالم سالم غشاهای مخاطی در مخاط پوزه، سوراخ های بینی، چشم و پلک ها، دارای درخشش و صاف بوده و رنگ آنها صورتی کم رنگ است، اما در برخی بیماریها نظیر زردی رنگ این مخاط ها تغییر کرده و زرد خواهد شد.

البته راه دیگری برای این کار هم وجود دارد که توسط دامپزشکان انجام می شود و آن بررسی فیزیولوژیکی می باشد؛ ویژگی های فیزیولوژیک در گوسفند و بز مورد بررسی قرار می گیرد که شامل طول عمر اقتصادی در گوسفند و بز ۶-۴ سال است.

و دمای بدن در گوسفند ۳۹٫۵ و در بز ۳۹ درجه سانتیگراد، تعداد تنفس در گوسفند و بز ۱۹ بار در دقیقه، تعداد ضربان قلب در گوسفند ۱۲۰-۶۰ضربه در دقیقه می باشد.

ویژگی گوشت قرمزسالم:

رنگ گوشت بايد به رنگ طبيعي گوشت دام و رنگ قرمز روشن بوده و نبايد تيره باشد. تغيير رنگ قرمز به سبز، قهوه اي ، خاكستري و سياهي دال بر فساد گوشت است.
سطح خارجي گوشت نبايد مرطوب يا خيس باشد و لايه لزج و چسبناك روي گوشت دال بر فساد گوشت است و همچنین گوشت نبايد خشك و چروكيده باشد گوشت بايد سفت و قوام خود را داشته باشد. (گوشت دام هاي مسن و ماده به اصطلاح (ديرپخت) بوده و سفت تر از گوشت دام هاي جوان و نر مي باشد)

هيچ گونه بوي غير طبيعي ترشيدگي يا بوي تعفن نبايد از آن به مشام برسد و وجود بوي غير طبيعي در محل اتصال گوشت به استخوان نشانه فساد عمقي است.

تشخیص گوسفند سالم

سخن پایانی

مجموعه لایوشیپ پاک با سالها تجربه در حوزه خرید و فروش گوسفند زنده و تامین گوسفند و دام مراسمات از جمله جشنها و میهمانی ها، نذری،حجاج،عقیقه،کربلایی، مراسمات عقد و عروسی، رستورانها و تالارها آماده ارائه خدمات به  شما عزیزان است. لطفا جهت سفارش گوسفند زنده در تهران حداقل چند ساعت زودتر اطلاع دهید .قطعا با یکبار سفارش مشتری خواهید شد. تنها با یک تماس با ما گوسفند زنده همراه قصاب و باسکول با کمترین هزینه به محل مورد نظر شما ارسال خواهد شد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه