آشنایی کامل با خرید انواع گوشت قرمز|لایوشیپ پاک

آشنایی کامل با خرید انواع گوشت قرمز|لایوشیپ پاک

توسط admin

اطلاعات دامی

دام هایی همانند گاو و گوسفند زنده از جمله حیواناتی هستند که از گذشته برای…

دام هایی همانند گاو و گوسفند زنده از جمله حیواناتی هستند که از گذشته برای مصارف مختلف توسط انسان پرورش داده می شوند. گاو و گوسفند را در درجه ی اول و تا رشد کامل حیوان برای استفاده های لبنی و شیر تولیدی و استفاده از پشم و کود حیوانی پرورش داده می شدند.

بعد دیگر استفاده از این گونه حیوانات ذبح و استفاده از گوشت آن ها است. گوشت گوسفندی و گوشت گاو دو نوع از مرغوب ترین گوشت های حیوانی می باشند که اصطلاحآ به آن گوشت قرمز می گویند.

آیا گوشت قرمز مزیتی برای بدن دارد؟

استفاده این گوشت برای بدن انسان مزیت ها و خاصیت های فراوانی نسبت به سایر گوشت ها دارد. اما نمی توان گفت که تمامی گوسفند زنده و گاو زنده می توانند گوشت قرمز با کیفیت مشابه و یکسانی را تولید کنند و بین مرغوبیت این گوشت های قرمزی که از این گونه دام ها حاصل می شود با یکدیگر متفاوت هستند.

مسلمآ گوسفند زنده و یا گاوی که دارای تغذیه ی کاملآ سالم باشد و از موادی هم چون علوفه ی تازه، چغندر، نمک و آب بهداشتی تغذیه کرده است دارای سلامتی بالا تری می باشد و گوشتی هم که از چنین دام های زنده ای حاصل می شود دارای مرغوبیت و کیفیت بالا تری می باشد.

اما گوشت قرمز تولید شده از دام های زنده به دلایل دیگری هم بستگی دارد و حتی جنسیت گوسفند، حالت بدن، سن و … دام هم می تواند در کیفیت گوشت تولیدی تاثیر بسیاری داشته باشد.

گوشت قرمز

گوشت مرغوب چیست؟

گوشت گوسفندان غیر بالغ که به آن ها بره گفته می شود از سایر گوشت ها مرغوب تر است. این گونه گوشت قرمز بسیار تازه تر و ترد تر می باشد و به آسانی پخته می شود و خوشمزه تر از سایر گوشت ها هم است، اما قیمت آن از سایر گوشت ها مقداری بیشتر است.

گوشت بره به رنگ صورتی پر رنگ است و چربی این گوشت کم تر است. چنین گوشتی را نمی توان در تمامی ماه های سال به راحتی پیدا کرد؛ زیرا فصل جفت گیری و زایمان گوسفندان محدود می باشد و عمومآ فروش گوشت بره از اوایل اسفند تا تیر ماه در بازار ادامه دارد و گوشت بره ای که در فروردین ماه در بازار وجود دارد به دلیل سن عمومی بره های ذبح شده دارای لطافت و مرغوبیت بالا تری است.

عمده ترین منابغ گوشت قرمز

  1. گوشت گوسفندی
  2. گوشت گاو

گوشت بره

تفاوت گوشت بره، گوسفندی و گاو

گوشت گوسفندان بالغ به تازگی و لطافت گوشت بره نیست. گوشت گوسفند دارای استخوان است و برای تهیه ی گوشت خالص باید آن را از استخوان جدا نماییم.

چربی گوشت گوسفندی بیش تر از گوشت بره می باشد اما چربی آن نسبت به گوشت گاو بسیار کم تر است به طوری که می توان چربی آن را نسبت به گوشت گاو یک به ده دانست.

گوشت گوسفندی دارای رنگ قرمز می باشد اما قرمزی آن نسبت به گوشت گاو کم تر می باشد. گوشت گوسفندی از اوایل فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت کم تر یافت می شود بنابراین قیمت آن در این زمان بیشتر می باشد.

سخن پایانی

در این مطلب از لایوشیپ پاک درباره گوشت قرمز و مزیت هایش صحبت کردیم، چنانچه در این زمینه سوالاتی دارید از طریق شماره های ثبت شده در سایت با ما در میان بگذارید، و یا در قسمت نظرات سوال خود را در هر زمینه ای همچون قیمت گوسفند زنده بپرسید.

 

ارسال دیدگاه